Köylerin İçme Suyu Sorununa Pompa Depo Otomasyonu ile Çözüm

Roltek > Genel  > Köylerin İçme Suyu Sorununa Pompa Depo Otomasyonu ile Çözüm

Köylerin İçme Suyu Sorununa Pompa Depo Otomasyonu ile Çözüm

Yerleşim yerleri, tarım ve endüstri alanlarında su ihtiyaçları genellikle kuyu veya su depolarından karşılanmaktadır. Kullanım talepleri arttıkça insan iş gücü ile yapılan kontroller yetersiz kalmaktadır. Bu noktada çeşitli amaçlar için kullanılan suyun tahsis edilmesi ve kontrollerinin gerçekleşmesi için otomasyon sistemine ihtiyaç duyulmaktadır. Köylerde sıkça karşılaşılan kullanılan suyun içme suyuna dönüştürülme problemi pompa, kuyu ve pompa depo otomasyonu sistemi sayesinde çözülmektedir.

 

Köylerde temin edilen suyun temiz, sağlıklı ve güvenilir şekilde halka ulaştırılması için içme ve kullanma suyunun sistem sayesinde klorlama cihazları yardımıyla dezenfeksiyonu yapılmaktadır. Otomasyon sisteminde klorlamanın yanı sıra çeşitli ölçümler yapılarak su depolarındaki suyun debisine ve basıncına erişilebilmektedir. Pompa depo otomasyon sistemi suyu içme ve kullanma suyuna dönüştürmekle beraber tasarruf edilmesini de kolaylaştırmaktadır.

 

Pompa Depo Otomasyon Sistemi Nedir?

İçme Suyu SCADA – Pompa Depo Takip Yazılımı – Uzaktan Depo Seviyesi Takibi

Kolay kuruluma sahip olan pompa depo otomasyon sistemi su deposunun doluluk oranına göre dalgıç pompa
otomatik olarak devreye alınabilmektedir. Telefon araması ya da SMS yoluyla sistemin kontrolünün sağlanması mümkündür. Pompa, selenoid valf, damla ve pivot sulama kontrol edilirken depo doluluk bilgisi, termik bilgisi, toprak nem bilgisi gibi bilgilerin de takibi SMS veya çağrı üzerinden yapılabilmektedir. Her mesafeye uygun olarak tasarlanan sistemde kablosuz çözümlerden yararlanılmaktadır. Herhangi bir kullanıcı veya çalışanın müdahalesine gerek kalmadan depo doluluk oranına göre otomatik dalgıç pompa kontrolü için, dalgıç pompa devreye girmekte veya devreden çıkmaktadır.

 

Pompa Depo SCADA ile kontrol ve takip olanağı tanıyan sistemde içme suyu başta olmak üzere kuyu, pompa ve depo otomasyonu internet üzerinden kablolu ağa ihtiyaç duyulmadan izlenebilmektedir. Ağ üzerinden izlenebilir değerler; pompa çalışma durumu, pompanın tükettiği enerji miktarı, depo veya havuz doluluk oranı, depo içerisindeki suyun analizi olarak sıralanabilmektedir. Suyun içerisinde bulunan magnezyum, klor, asit ve PH gibi çeşitli değerlere ulaşmak mümkündür.

 

Pompa Depo Otomasyon Sisteminin Faydaları

 

Köylerde tüketilen içme ve kullanma suyunun sağlıklı, temiz ve güvenli olması için uygulanabilen otomasyon sistemi su içerisinde üreyen çeşitli zararlı bakterilerin yok olmasını sağlamakta ve canlı sağlığını tehdit etmesini engellemektedir. Suyun tahsis edildiği yere kurulan otomasyon sistemi enerji ve doğal kaynakların ihtiyaç doğrultusunda kullanılmasını sağlamaktadır. Bu sayede enerji tüketimi sebebiyle gelen faturalarda maddi tasarruf sağlamak da mümkün olmaktadır. Su kaynağında oluşabilen arızalar takip sistemi sayesinde kısa sürede çözümlenebilmektedir. Sürekli olarak kontrol altında olan bir sistem olduğu için bakım ve onarım süreçleri normalinden daha kısa sürmektedir. Pompa depo otomasyon sistemi genel olarak suyun verimliliğini ve kalitesini arttırmaktadır.

Pompa Depo otomasyonu hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın.

Hemen Arayın: 0 850 305 12 20

 

admin
No Comments

Post a Comment

Comment
Name
Email
Website