Online Satış

En Çok Satanlar

Bize Ulaşın: +90 850 305 1220 | info@roltek.com.tr

0
  • No products in the cart.
0
  • No products in the cart.
 

Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu

Roltek Endüstriyel Çözümler
Roltek > Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu

Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu

Kablosuz, Uzaktan Kontrol ve Takip Edilebilir Meteoroloji İstasyonu

Neden Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu?

Tarımsal üretim alanınız küçük bir bahçe ya da büyük bir arazi olabilir. Arazi boyutunuz farketmeksizin, eğer tarımsal bir üretim ya da yeşil alan yönetimi yapıyorsanız, sulama, hastalıklara önlem ve zararlılarla mücadelede doğru hareket edebilmek için ölçeklenebilir, hassas ve yüksek doğruluk oranlı hava durumu, toprak durumu vb. meteoroloji bilgilerine ihtiyaç duyarsınız.

 

Bölgenizde çeşitli meteoroloji kaynaklarından hava tahmin raporu ediniyor olabilirsiniz. Ancak hava tahmin istasyonları genellikle arazilere uzak ve merkezi noktalarda konumlandırılan sensörler ile bilgi sağlamaktadır. Bu tahminler; küçük bölgesel farklarda bile değişkenlik gösteren ve tarımsal üretim için oldukça kritik parametreler olan anlık rüzgar değişimleri ve don tehlikesi hakkında bilgi içermemektedir. Merkezi meteoroloji istasyonundan aldığınız bilgiler ile sizin bölgenizdeki bilgiler farklı olabilir. Bu sebeple yapılan hava tahminlerinin her zaman güvenilir olmadığı bilinen bir gerçektir.

 

Arazinizdeki hava durumu bilgilerine gerçek zamanlı ve hassas olarak ulaşabilmenin en iyi yolu arazinizde konumlandıracağınız bir Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu ile ihtiyacınıza uygun olarak istasyona entegre edeceğiniz sensörlerdir. Sensör seçiminde ise konusunda uzman ekibimiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak fiyat/performans ürünlerini sizlere sunmaktadır.

Tek Bir Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu ile 32 Adete Kadar Farklı Sensör

Geniş Sensör Desteği.

Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu standart olarak (6152EU), sıcaklık, nem, basınç, rüzgar hızı/yönü ve yağış ölçümlerini yapmaktadır.

 

Bunlara ek olarak her bir istasyona 32 adete kadar farklı sensör ilave ederek farklı ölçüm ve analizler ile ürün yetiştirme koşulları ve akıllı tarım için daha fazla önemli bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Üzerinde RS-485, SDI-12, Analog Çıkış desteği olan tüm sensörler desteklenmektedir. Bu sayede proje ihtiyaçlarına göre sensörler sisteme dahil edilebilmektedir.

Sıklıkla Kullanılan Sensörler.

Hava Sıcaklık Sensörü

Hava Nem Sensörü

Toprak Sıcaklık Sensörü

Toprak Nem Sensörü

Toprak Analiz Sensörleri

Yaprak Islaklık Sensörü

Barometrik Basınç Sensörü

Rüzgar Yönü/Hızı Sensörü

Yağış Miktarı Sensörü

Solar Radyasyon Sensörü

UV Sensörü

Duman Sensörü

Hava Akışı Sensörü

Hava Kalitesi Sensörü

Gaz (Oksijen, Karbondioksit, Azot vb.) Sensörü

ve Diğer Sensörler

 

*Sensörler kullanılacak ortama ve proje ihtiyaçlarına göre çözünürlükleri belirlenerek, özel olarak seçilmektedir.

Her Mesafeye Uygun Kablosuz Çözüm.

Roltek Meteoroloji İstasyonu için herhangi bir mesafe kısıtlaması bulunmamaktadır. GPRS, 4G/LTE ve NB-IoT gibi GSM teknolojileri kullanılarak ölçümlenen bilgiler internet üzerinden bulut üzerinde çalışan izleme ve kontrol yazılımına aktarılır.

 

Birden fazla istasyon kullanılan arazilerde talep edilmesi durumunda, ölçümlenen veriler radyo frekans tekniği ile tek bir merkez noktada toplanır ve buradan izleme ve kontrol yazılımına gönderilebilir. Bu sayede her bir istasyonu ayrı ayrı internete bağlamak yerine daha düşük maliyetli bir sistem oluşturulmuş olur.

Haberleşme Teknikleri

Desteklenen Protokoller

Roltek IoT Platformu ile Görselleştirin.

Gerçek Zamanlı Her Yerden Erişilebilir İzleme ve Kontrol Yazılımı

Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu ölçümlediği bilgileri kaydeder ve özel geliştirilmiş bulut tabanlı yazılım olan Roltek IoT Platform aktarır. Roltek IoT Platformu sayesinde istasyonun ölçümlediği bilgileri anlık olarak cep telefonunuzdan ve web üzerinden izlemenin yanı sıra aylık ve yıllık analizleri de farklı grafikler halinde inceleyebilirsiniz.

Roltek IoT Platform Hakkında Detaylı Bilgi Alın

Anında Haberiniz Olsun.

Dünyanın neresinde olursanız olun, haberiniz olsun.

Tüm bunlara ek olarak, tarımsal üretimini yaptığınız ürünün yetişme koşullarına göre daha önceden belirlediğiniz kritik değerlere dair alarmlar üretebilir, sulama motorunuzu otomatik olarak açıp/kapatabilir ve tamamiyle sizin arazinizin ortam koşullarına ve hava tahmin raporlarını elde edebilirsiniz. Hava koşulları kritik seviyeye ulaştığında üretilen alarmlardan, nerede olursanız olun, 7 gün / 24 saat, anlık olarak  SMS (kısa mesaj), e-mail ya da sesli arama ile haberdar olabilir ve oluşabilecek olumsuz durumlar için gerekli önlemleri geç olmadan alabilirsiniz.

 

Sulamanızı Otomatikleştirin.

Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu ile sulama yapmak istediğiniz koşulları IoT Platform üzerinden belirleyebilir, sulama için belirlediğiniz hava durumu, toprak sıcaklığı, toprak nemi vb. gibi durumlar istenilen aralığa geldiğinde sulama sisteminizi otomatik çalıştırıp, durdurarak gereksiz su sarfiyatının ve gereğinden fazla sulamanın önüne geçebilirsiniz.

 

Otomatik Sulama Hakkında Detaylı Bilgi Alın

Hemen bir Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu Edinin

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dijital tarım (akıllı tarım), her geçen gün önemini artırmaktadır. Tarlanın ekime hazır edilmesinden başlayıp, ürünün yetiştirilmesi ve değerlendirilmesine kadar her aşamada dijital tarım meteoroloji istasyonları büyük katkı sağlamaktadır. Tarım arazisinin meteorolojik koşulları, toprağın sürülmesi, tohum atılması, ilaçlama, dondan koruma, depolama gibi tarımın her aşamasında göz önünde bulundurulması gereken ve en iyi şekilde değerlendirilmesi gereken en önemli konulardan biridir.

 

Dijital Tarım İstasyonu hakkında detaylı bilgi almak ve sizin için en uygun ürünleri belirlemek için hemen arayın.

Projelerinde Bizi Tercih Edenler

Tüm Referanslarımızı İnceleyin

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize Ulaşın

Aradığınız ürün burada yoksa hemen bize ulaşın. En uygun çözüm için size yardımcı olalım.

Hemen Arayın
Ücretsiz Destek

Ürünlerimiz hakkında teknik bilgi ve ücretsiz destek için hemen arayarak teknik ekibimizle görüşebilirsiniz.

Hemen Arayın