fbpx

Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu

Kablosuz, Uzaktan Kontrol ve Takip Edilebilir Meteoroloji İstasyonu

Neden Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu?

Tarımsal üretim alanınız küçük bir bahçe ya da büyük bir arazi olabilir. Arazi boyutunuz farketmeksizin, eğer tarımsal bir üretim ya da yeşil alan yönetimi yapıyorsanız, sulama, hastalıklara önlem ve zararlılarla mücadelede doğru hareket edebilmek için ölçeklenebilir, hassas ve yüksek doğruluk oranlı hava durumu, toprak durumu vb. meteoroloji bilgilerine ihtiyaç duyarsınız.

Bölgenizde çeşitli meteoroloji kaynaklarından hava tahmin raporu ediniyor olabilirsiniz. Ancak hava tahmin istasyonları genellikle arazilere uzak ve merkezi noktalarda konumlandırılan sensörler ile bilgi sağlamaktadır. Bu tahminler; küçük bölgesel farklarda bile değişkenlik gösteren ve tarımsal üretim için oldukça kritik parametreler olan anlık rüzgar değişimleri ve don tehlikesi hakkında bilgi içermemektedir. Merkezi meteoroloji istasyonundan aldığınız bilgiler ile sizin bölgenizdeki bilgiler farklı olabilir. Bu sebeple yapılan hava tahminlerinin her zaman güvenilir olmadığı bilinen bir gerçektir.

Arazinizdeki hava durumu bilgilerine gerçek zamanlı ve hassas olarak ulaşabilmenin en iyi yolu arazinizde konumlandıracağınız bir Dijital Tarım Meteoroloji İstasyonu ile ihtiyacınıza uygun olarak istasyona entegre edeceğiniz sensörlerdir. Sensör seçiminde ise konusunda uzman ekibimiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak fiyat/performans ürünlerini sizlere sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir