Online Satış

En Çok Satanlar

Bize Ulaşın: +90 850 305 1220 | info@roltek.com.tr

0
  • No products in the cart.
0
  • No products in the cart.

Uzaktan Eğitim Sistemleri (EBA) için İnternet Bağlantısı

Roltek > Genel  > Uzaktan Eğitim Sistemleri (EBA) için İnternet Bağlantısı

Uzaktan Eğitim Sistemleri (EBA) için İnternet Bağlantısı

COVID-19’un yayılmasını durdurmak için alınan önlemlerle dünya hâlâ kötü durumdayken, birçok ülke farklı sorunlarla karşı karşıya. Karantina önlemleri devam ederken, her gün insanlar işlerini kaybediyor, gittikçe daha fazla insan hastalanıyor, birçok işletme çalışmayı bırakıyor ve hatta bazıları faaliyetlerini durduruyor. Doğal olarak bu, okulların, üniversitelerin ve anaokullarında eğitimin durdurulması dahil tüm eğitim faaliyetlerini içeriyor. Virüs, yetişkinlere göre genellikle çocuklarda daha hafif bir enfeksiyona neden gibi görünse de, yetişkinler için kolaylıkla tehlike oluşturabilir.

 

Hayat kurtarmak için sıkı karantina önlemleri alınmaya devam ediyor. Bu sırada kamu ve özel kurumlar eğitim hizmetlerine devam etmenin yollarını arıyor çünkü kimse karantina önlemlerinin ve sosyal uzaklaşma sürecinin ne kadar süreceğini bilmiyor. Doğal olarak, eğitime devam etmenin en iyi yolu, video konferans araçlarını ve İnternet üzerinden erişilebilen bulut tabanlı uygulamaları kullanarak evden uzaktan öğrenmeyi sağlamaktır. Ülkemizde de birçok üniversite uzaktan eğitime geçmiş, ilk öğrenim ise milli eğitim bakanlığının EBA sistemini kullanmaktadır.

 

EBA için En Uygun İnternet Bağlantısı Nedir?

 

Bununla birlikte, her evde istikrarlı ve güvenilir bir internet maalesef bulunmuyor ve bazı ailelerin İnternet erişimi ise hiç yok. Bunun başlıca sebebi ise birçok köy ve ilçede internet altyapısının bulunmaması olarak gözükmektedir. Ayrıca, video konferans araçları istikrarlı ve önemli bir internet bağlantısı gerektirir. Ek olarak, dahili okul sistemlerine ve veritabanlarına erişimin tehlikeye atılmaması için VPN kanalları kullanılarak güvence altına alınmalıdır. Öyleyse, öğrenciler ve öğretmenler için istikrarlı, güvenilir ve güvenli bir internet bağlantısı nasıl sağlanır ve gerekli tüm eğitim materyallerini ve uygulamalarını özgürce kullanmalarına nasıl izin verilir?

 

 

Köylerde İnternet Bağlantısı Nasıl Sağlanır?

 

İnternet altyapısı olmayan köyler ve haneler için istikrarlı, güvenilir ve güvenli internet bağlantısı sağlamanın ve EBA gibi uzaktan eğitim sistemleri için olanak sağlamanın en iyi yolu bir VPN hücresel yönlendirici (4G Router) kullanmaktır. EBA sistemine bağlanabilecek internet bağlantısı için okullara, öğretmenlerin evlerine ve öğrenci evlerine güvenli ve şifreli bir bağlantı oluşturmak önemlidir çünkü aksi takdirde iç eğitim sistemleri tehlikeye girebilir. Bu özel durum için, RLTK7130 4G LTE Router, kolay kurulum, güvenilir hücresel bağlantı ve diğer özellikleri ile oldukça kullanışlıdır. Bu profesyonel hücresel yönlendirici, portföyümüzün en çok satan ürünlerinden biridir. Çünkü sağlam Wi-Fi ve hatta iki fiziksel Ethernet arabirimine sahip 4G LTE içerir. RLTK7130 ile öğrenciler Dizüstü Bilgisayarları, Tabletleri veya PC’leri bağlayabilir. Dahası, RLTK7130, Roltek’in Uzaktan Yönetim Sistemini (Roltek RMS) destekler; bu, cihazların öğrenci evlerine gönderilmeden önce yapılandırılmasına olanak tanır ve cihazı kurmak için fişe takmak ve antenleri takmak gibi birkaç basit adım kalmaktadır. Ayrıca, Roltek RMS ile – sistem operatörü veri kullanımını izleyebilir, özelleştirilebilir raporlar oluşturabilir ve Sabit IP olmasa bile sorunları giderebilir. Ayrıca, RLTK7130, öğrencilerin eğitimleri için ihtiyaç duyulan şeylere erişebilmelerini sağlamak ve istenmeyen web sitelerine erişimi engellemek için gerekli olan gelişmiş içerik filtreleme özellikleriyle birlikte gelir.

 

 

Faydalar

 

Güvenilirlik:  RLTK7130, profesyonel ve endüstriyel uygulamalar için tasarlanmış ve üretilmiştir. Ayrıca, tüm Roltek ürünleri Türkiye’de üretilmektedir.

Çoklu Yapılandırma: Roltek RMS kullanarak,sabit ip gerektirmeksizin heryerden yapılandırılabilir.

Sağlam Performans: RLTK7130, 150 Mbps’ye kadar hız sağlayabilen mükemmel bir 4G LTE Cat 4 modülüne sahiptir.

Güvenlik: RLTK7130, OpenVPN, L2TP, DMVPN dahil olmak üzere birden fazla VPN seçeneğini destekler ve güvenlik duvarı ve içerik filtreleme dahil olmak üzere çok sayıda güvenlik özelliğine sahiptir.

KABLOSUZ ERİŞİM NOKTASI

2x ETHERNET PORTU (LAN/WAN)

OTOMATİK YENİDEN BAĞLANMA

Roltek Marka 4G LTE Router

YÜKSEK HIZLI 4G/LTE BAĞLANTI

KOLAY MONTAJ ve KURULUM

UZAKTAN YÖNETİM SİSTEMİ

Bize Ulaşın

Aradığınız ürün burada yoksa hemen bize ulaşın. En uygun çözüm için size yardımcı olalım.

Hemen Arayın
Ücretsiz Destek

Ürünlerimiz hakkında teknik bilgi ve ücretsiz destek için hemen arayarak teknik ekibimizle görüşebilirsiniz.

Hemen Arayın
admin