fbpx

Proses ve Üretim Veri Toplama

Proses ve üretim veri toplamayarak sisteminizi iyileştirin!

Proses Veri Toplama

Hammaddeden ürün depodan ayrılıncaya kadar geçen süreçte tüm dijital veya analog proses verileri (sıcaklık, akış, basınç, debi, var-yok, durdu, çalıştı vb.) oluşma zamanları ve olayları ile birlikte kayıt altına alınmaktadır. Üretim sorumlusu tarafından hazırlanan hedef üretim reçetesi ve gerçekleşen üretim miktarı gerçek zamanlı olarak izlenebilir ve raporlanabilir.

Bu sayede operatör hataları minimuma indirilir ve daha doğru bir üretim takibi sağlanır. Geriye dönük olarak yapılan raporlamalar ile üretim analiz edilerek daha iyi bir üretim için üretim sisteminde geliştirmeler yapılabilir. Alarm sistemi ile gerçek zamanlı oluşabilecek sorunlara anında müdahale edilebilir. Ayrıca önlenebilir bakım ile üretim sürecinde oluşabilecek problemler önceden tahmin edilerek sürecin aksamaması sağlanmaktadır.

veri toplama
proses-otomasyonu

Üretim Veri Toplama

İş emirler anlık olarak izlenir ve yapılan üretim planındaki sapmalar saptanır. Makinelerden üretim adetlerini, hatalı ürün adetlerini ve nedenlerini, duruş sürelerini ve nedenlerini, kalite kayıpları, performans eksiklikleri otomatik olarak toplayarak, OEE, KPI analizi, verimlilik, çevrim süresi analizi, duruş analizi, hurda analizi, gibi birçok analiz yapılabilir ve bu analizler sonucunda üretimde iyileştirmeler sağlanabilir. Tüm iş istasyonları fabrika ekranları sayesinde anlık takip edilir. Fabrika dışında olunması durumunda bile, tablet, telefon veya kişisel bilgisayardan bu verilere erişilerek üretim takibi yapılabilir. Yaşanan kritik durumlar (duruş, kalite kaybı, performans kaybı vb.) SMS ve E-mail ile yetkililere bildirilir.

Hizmetlerimiz

Üretim Otomasyonu

Üretim İzleme

Üretim İyileştirme

Kalite İyileştirme

İleri İzlenebilirlik

ERP Entegrasyonu

Verilerle Yönetim

SMS ve E-mail ile yetkili bilgilendirme

Dokümantasyon ve Raporlama

Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir