fbpx

Makina ve Proses Otomasyonu

Makina ve Proses otomasyonu ile rakiplerinizin önüne geçin!

Makina Otomasyonu

Makinalar, tek başına işlev görebileceği gibi, belirli bir prosesin parçası olarakta kullanılabilir. Makina otomasyonunda temel unsur, tasarlanan makinanın özellikleri ve kullanım amaçlarıdır. Dolayısıyla makina otomasyonu, prensipte benzerlik gösterirken, çeşitlilik açısından farklıdır.

Genel olarak tanımlamak gerekirse makinaların uygulama alanlarını kısaca sıralayabiliriz; bazı malzemelere renk, şekil ve özellik kazandırmak, akış ölçüm ve kontrolü, yük üzerindeki baskının ve hareketin kontrolü, paketleme ve ambalaj uygulamaları, mekanik taşıma uygulamaları, servo ve robot uygulamaları, asansör ve yürüyen merdiven uygulamaları, motorların kontrolü ve koruması, pompa uygulamaları, havalandırma uygulamaları, hidrolik ve pnömatik sistemler, makina otomasyon sektöründe tüm sistemin operatör panel üzerinden kontrolü, oluşan arıza ve yapılan üretimlerin geçmişe dönük olarak kaydedilmesi, hızlı arıza çözme imkanı gibi, kullanıcıya otomasyon konusunda hizmetler sunmaktadır.

proses-otomasyonu

Proses Otomasyonu

Endüstriyel otomasyon sistemlerinde proses otomasyonu, güvenli, hatasız, tekrarlanabilir kalitede ve verimli üretim için çok önemlidir. Endüstriyel proses otomasyonu üretiminizi standart hale getirecek ve geriye dönük olarak kayıt altına almasına imkan sağlayacaktır. Tüm proses noktalarının izlenmesi, kontrol edilmesi, geçmiş dataların kayıt edilmesi, raporlanması ve kontrolü ile birlikte işçilik maliyetlerini azaltarak uygulamada karşılaşılan zorlukları ve belirsizlikleri ortadan kaldıran anahtar teslimi elektrik ve otomasyon çözümleri sunmaktadır.

Ekibimiz tarafından yapılacak olan incelemeler sonrasında tesisinizde uygulanabilecek proses otomasyonu projeleri belirlenmektedir. Bunlar, mevcut otomasyon sisteminizdeki iyileştirmeler olabileceği gibi tüm tesisin otomasyonu da olabilmektedir. Proje öncesi doğru ve bilinçli analiz doğru yatırım için şarttır. Bu analizler ekibimiz tarafından yapılarak sistem gereksinimleri belirlenmekte, bu gereksinimler doğrultusunda kontrol sistemi, saha enstrümanları seçimleri ve teminleri yapılarak projeler gerçekleştirilmektedir.

Hizmetlerimiz

Proje ve mühendislik hizmeti

Hareket kontrol sistemleri

AG, MCC ve PLC panoları üretimi

Montaj ve montaj süpervizyonu

Saha soğuk ve sıcak testleri

PLC, SCADA, HMI software ve program yazılım hizmetleri

Akıllı telefon ve bilgisayar ile internet üzerinden kontrol

SMS ve E-mail ile yetkili bilgilendirme

RF ve GSM şebekesi telemetri uygulaması

Barkod ve RFID uygulamaları

BLE Beacon uygulamaları

Görüntü işleme uygulamaları

Proses enstrümantasyon malzeme satışı ve desteği

Dokümantasyon

Eğitim

Müşteri teknik destek, bakım ve servis hizmeti

İhtiyaca özel her türlü yardımcı yazılımların hazırlanması, test edilmesi ve müşteriye sunulması işlerini kapsamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir