fbpx

Gsm ile Alarm Uygulamaları

Herhangi bir cihaz veya sistem kendi işlevini yerine getiremediği durumlarda kontrol mekanizması devreye girmekte ve çeşitli yollarla yetkili kişiye uyarı göndermektedir. Sms, arama veya e-mail aracılığıyla yetkili kişiye ulaşılma imkanı bulunan GSM ile alarm uygulamaları kontrol işlemini gerçekleştirmeye ve müdahale etmeye olanak tanımaktadır.

GSM ile alarm uygulamalarında cihazlar farklı durumda alarm verecek şekilde ayarlanabilmektedir. Aynı şekilde ilgili kişi veya kişilerin aranması için uyarı gönderilecek numaralar düzenlenebilmektedir. Örneğin yangın alarm sistemi için yangın durumu oluştuğunda ilgili kişiler ve yetkili numaralar doğrudan aranmaktadır. Bunun haricinde arıza durumu ortaya çıkmış olan herhangi bir cihazda alarm uygulaması yapıldıysa cihazdan sorumlu kişiye SMS veya çağrı yoluyla bildirim gitmektedir. Böylece acil durumlarda müdahale etme fırsatı bulunmakta, olası kaza ve felaketlerin önüne geçilebilmektedir.

İhtiyacınıza uygun sensörü seçin

GSM ile alarm uygulaması yapılan cihaz veya sistem üzerinde bulunan sensörlerden aktarılan veriler alarmın devreye girmesine yardımcı olmaktadır. Elektrik kesintisi, yüksek sıcaklık, sıcaklık düşüşü, su kesintisi ve su baskını gibi beklenmedik durumlarda ilgili kişiye SMS gönderimi ya da sesli arama yapılmaktadır. Böylece beklenmedik durumlarda yetkili kişiler müdahale planı hazırlayabilmekte ve durumu en az zararla ya da zararsız şekilde atlatabilmektedir. Ayrıca güvenlik amacıyla kurulan GSM ile alarm uygulamalarında hareket sensörü ve manyetik kapı kontağı sayesinde istenmeyen kişilerin özel alana girmesi durumunda alarm sistemi çalışmaktadır.

Uzaktan kontrol edin, cihaz ayarlarını değiştirin

Cihaz ayarları uzaktan kontrol edilebilme özelliğine sahiptir bu yüzden alarm devreye girdiğinde bildirim gönderilmesi istenen kişiler uzaktan SMS yoluyla değiştirilebilmektedir. GSM ile alarm uygulamalarının kullanım alanı belirli bir alanla sınırlı değildir. Bu yüzden takip ve uzaktan kontrol gerektiren tüm cihaz ve sistemlerde kullanılabilmektedir. Girişlere çeşitli sensörler monte edilerek istenilen cihaz veya sistem üzerinde alarm durumu etkinleştirilebilmektedir. Sıcaklık ve nem yükselmesi, su seviyesinde artış görülmesi, elektrik kesintisi gibi durumlarda sensörler devreye girmekte ve cihaz veya sisteme bağlı veriler yetkili kişiye aktarılmaktadır. Sensörler sayesinde elde edilen veriler anormal bir durumla karşılaşıldığında belirli kriterlerin üzerine çıkmaktadır ve uyarı sistemini çalıştırmaktadır. GSM ile alarm uygulamaları uzaktan yetkili kişilere bildirim göndererek beklenmedik durumların önüne geçilmesi ve olası kazaların engellenmesi için tasarlanmış sensörlere bağlı teknolojik bir sistemdir.

GSM ile alarm uygularımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.

1) GSM Elektrik Kesintisi Alarm Cihazı

Evinizden veya işletmenizden uzak kaldığınız günlerde olası bir elektrik kesintisi sebebiyle yaşanacak sorunları tahmin etmek çok da zor değil. GSM Elektrik Kesintisi Alarm Cihazı elektrik kesintisinin yaşandığı anda size bunu SMS (Kısa Mesaj) şeklinde gönderir veya sesli olarak arama yapar. Uyarı aldıktan sonra istediğiniz cihazları devre dışı bırakıp kontrolü sağlayabilirsiniz. Montaj ve kurulum kolaylığı ile kısa süre içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. GSM Elektrik Kesintisi Alarm Cihazını incelemek için tıklayın.

2) GSM Sıcaklık Alarm Cihazı

GSM Sıcaklık Alarm Cihazı evinizde, işyerinizde sıcaklık durumunu takip eder. Bu takibin sonucunda belirlenen sıcaklık değerleri dışında bir değer ölçüldüğü zaman size SMS (Kısa mesaj) veya Sesli Arama ile haber verir. GSM Sıcaklık Alarm Cihazı fabrika veya seralarda üretmeyi amaçladığınız ürünlerin daha yüksek verimlilik ile üretilmesine, uygun ortam sağlanmasına, daha sağlıklı sonuçlar vermesine yardımcı olacaktır. Montaj ve kurulum kolaylığı ile kısa süre içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. GSM Sıcaklık Alarm Cihazını incelemek için tıklayın.

3) GSM Duman/Gaz Alarm Cihazı

GSM Duman/Gaz Alarm Cihazı istediğiniz her ortamda kullanılabilen duman ve gaz durumunu hakkında önlem almak istenilen yeri takip eden, havada duman ve gaz tespiti anında size SMS (Kısa Mesaj) veya Sesli Arama ile haber verme amacıyla geliştirilmiş bir cihazdır. Olası bir gaz kaçağı veya dumana maruz kalınması çok ağır sonuçlara yol açabilir.GSM Duman/Gaz Alarm Cihazı bu ağır sonuçların yaşanmasına fırsat vermeden en ufak kaçak anında size bu durumu bildirecektir. Montaj ve kurulum kolaylığı ile kısa süre içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. GSM Duman/Gaz Alarm Cihazını incelemek için tıklayın.

4) GSM Su Baskını Alarm Cihazı

GSM Su Baskını Alarm Cihazı su baskınına karşı önlem almak istediğiniz, su baskını tehlikesi olduğunu düşündüğünüz yerler için su baskını anında size SMS (Kısa Mesaj) veya Sesli Arama ile haber verir. GSM Su Baskını Alarm Cihazı su baskınlarını ve su baskınlarının verebileceği zararların önlenmesini için geliştirilmiştir. Su baskını tespit edilmesi durumunda size bunu anlık olarak haber verir. Montaj ve kurulum kolaylığı ile kısa süre içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. GSM Su Baskını Alarm Cihazını incelemek için tıklayın.

5) GSM Su Kesintisi Alarm Cihazı

GSM Su Kesintisi Alarm Cihazı ister evinizde, ister iş yerinizde su kesintisi durumunu takip etmek istediğiniz ortamı takip altına alır ve su kesintisi durumunda size SMS (Kısa mesaj) veya Sesli Arama ile haber verir. Montaj ve kurulum kolaylığı ile kısa süre içinde kullanmaya başlayabilir. GSM Su Kesintisi Alarm Cihazını incelemek için tıklayın.

6) GSM Su Seviyesi Alarm Cihazı

GSM Su Seviyesi Alarm Cihazı ister tarım alanınızda, ister üretim yerinizde su seviyesi durumunu takip etmek istediğiniz ortamı takip eder ve su seviyesinin belirlenen aralıklar dışında ölçülmesi halinde size SMS (Kısa mesaj) veya Sesli Arama ile haber verir. Su seviyesinin önemli olduğu üretim alanları ve ürünleriniz için ortam su seviyesini ayarlayarak su seviyesini sürekli olarak istediğiniz aralıkta tutun. Bu aralıkların aşılması durumunda GSM Su Seviyesi Alarm Cihazı size anında haber verecek, verimliliğinizi arttırmaya yardımcı olacaktır. GSM Su Seviyesi Alarm Cihazını incelemek için tıklayın.

7) GSM Kapı/Pencere Alarm Cihazı

GSM Kapı/Pencere Alarm Cihazı izinsiz girişleri önlemek ve bunu bildirmek amacıyla geliştirilmiş bir cihazdır. Kapı ve pencerelerin izinsiz açılma durumunda anında size SMS (Kısa Mesaj) veya Sesli Arama ile haber verir. Evinizin, ofisinizin, GSM Kapı/Pencere Alarm Cihazı ile güvenlik seviyesi artacaktır. Bunların yanı sıra sunucu odaları vb gibi önemli donanımların bulunduğu veya önemli bilgilerin yer aldığı alanları korumak ve olası tehditleri önlemek için GSM Kapı/Pencere Alarm Cihazı kullanılması bu alanların daha güvenli bir yer haline gelmesini sağlayacaktır. Montaj ve kurulum kolaylığı ile istediğiniz alanları hızlıca daha güvenli hale getirebilirsiniz. GSM Kapı/Pencere Alarm Cihazını incelemek için tıklayın.

GSM ile alarm uygulamaları, çeşitli durumlarda kontrol mekanizmasının devreye girmesini ve yetkili kişilere uyarı gönderilmesini sağlayan etkili bir yöntemdir. Bu uygulamalar, yangın, arıza, elektrik kesintisi, su baskını gibi beklenmedik durumlarda alarm vererek müdahale imkanı sunar. Sensörler aracılığıyla elde edilen veriler sayesinde anormal durumlar tespit edilir ve yetkili kişilere bildirim gönderilir. Ayrıca bu sistemler uzaktan kontrol edilebilir, cihaz ayarları kolaylıkla değiştirilebilir. Blog yazısında sunulan GSM ile alarm uygulamalarının çeşitleri ve faydaları detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Okuyucular, elektrik kesintisi, sıcaklık, duman/gaz, su baskını, su kesintisi, su seviyesi, kapı/pencere gibi farklı alarm cihazlarının özelliklerini inceleyerek ihtiyaçlarına en uygun seçeneği bulabilirler. Bu alarm uygulamaları, güvenlik ve kontrol ihtiyacı olan her alanda kullanılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir