fbpx

Covid-19 Sosyal Mesafe Uyarı Çözümü

İnsanların sosyal mesafe kuralına uymasını sağlayarak iş yerlerinizi güvenle açık tutun.

Neden Sosyal Mesafe Gerekli?

Dünya Sağlık Örgütü, COVID-19 olan biri öksürdüğünde veya ekshalasyon yaptığında enfekte olmuş sıvı damlacıklarını serbest bıraktığını belirtiyor. Bu damlacıkların çoğu, sandalyeler, masalar veya telefonlar gibi yakındaki yüzeylere ve nesnelere düşer. İnsanlar COVID-19’u  yüzeylere veya nesnelere dokunup gözlerine, burnuna veya ağzına dokunarak yakalayabilir. COVID-19 olan bir kişinin 1 metre yakınında dururlarsa, öksürdüğü veya ekshalasyon yaptığı damlacıkları nefes alarak yakalayabilirler. Başka bir deyişle, COVID-19 gribe benzer şekilde yayılır. COVID-19 ile enfekte kişilerin çoğu hafif semptomlar yaşar ve iyileşir. Bununla birlikte, bazıları daha ciddi bir hastalık yaşar ve hastane bakımı gerektirebilir.

Hiçbir altyapıya yada ek cihazlara gerek duymadan çalışır!

Nasıl Çalışır?

Personellerinize ya da ziyaretçilerinize vereceğiniz kart yada rozet formundaki sosyal mesafe uyarı cihazı, kişilerin birbirlerine 1,5 metre (farklı mesafelere ayarlanabilir) mesafeden fazla yaklaştıklarında isteğe bağlı olarak ses veya titreşim ile uyarı vererek sosyal mesafe kuralına uyulmasını sağlar. Hiçbir altyapı kurulumu gerektirmez. Sosyal mesafe uyarı cihazları tak çalıştır olarak kullanıma hazırdır. Ayrıca sosyal mesafe uyarı cihazı temas edilen kişileri kendi içerisinde kayıt altına alır. Böylelikle filyasyon için önemli raporlar elde edilebilir.

Kullanım Alanları.

Ofisler

Fabrikalar / Üretim Tesisleri

Bankalar

Kamu Kurumları

Eğitim Yerleri

Hastaneler

SMU-Kart

2 Yönlü Haberleşme

Günlük Kullanıma Uygun

BLE – Düşük Enerji Tüketimi

Düşme, Hareketsizlik Uyarısı

5 Adet Ayarlanabilir Buton

SMS ile Bilgilendirme

HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

Roltek IoT Platformu ile Görselleştirin.

Gerçek Zamanlı Her Yerden Erişilebilir İzleme ve Kontrol Yazılımı

Covid-19 Sosyal Mesafe Uyarı Çözümünü offline olarak kullanabildiğiniz gibi, içerisine dahil edebileceğiniz simkart ile internet üzerinden de takip edebilir, özel uygulamalar geliştirebilirsiniz. Roltek IoT Platform bunun için size mükemmel bir altyapı sağlar.

ROLTEK IOT PLATFORM HAKKINDA DETAYLI BİLGİ ALIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir