Online Satış

En Çok Satanlar

Bize Ulaşın: +90 850 305 1220 | info@roltek.com.tr

0
  • No products in the cart.
0
  • No products in the cart.

Aşı Dolabı Isı Takibi

Roltek > Genel  > Aşı Dolabı Isı Takibi

Aşı Dolabı Isı Takibi Nedir?

 

Covid-19 sebebiyle son günlerde aşılar ve aşıların nasıl muhafaza edilmesi gerektiği tekrar konuşulmaya başlandı. Hali hazırda sağlık ocağı, hastane, eczane, ilaç deposu ve sağlık merkezlerinde sabit ısıda muhafaza edilmesi gereken ilaçların korunması için aşı dolapları bulunmaktadır. Aşı dolapları ilaçların belirli ısı değerinde kalmasını sağlayarak ilaçların kendi formunu kaybetmesini engellemektedir. İlaçlar olması gerektiğinden yüksek ya da düşük ısı değerinde muhafaza edildiği takdirde insan sağlığına ciddi derecede zararları olabilmektedir. Aşı dolabı insan sağlığını riske atmamak adına oluşturulmuş ısı endeksli bir sisteme sahiptir. Aşı dolabı ısı takibi, dolap içerisine yerleştirilen pilli sıcaklık sensörleri sayesinde, ısı değişimleri takip edilerek insan sağlığına herhangi bir zarar gelmesini engellemek adına ilaç satışı ve uygulaması yapılan her kurumda bulunması gereken önemli bir sistemi içermektedir.

Aşı dolabı takibi sayesinde gerçek zamanlı olarak sıcaklık takibi yapılabiliyor.

 

Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan şartnameye göre aşı dolabı takip sistemi soğuk zincir ürünlerini içeren tüm noktalarda bulunması önemlilik teşkil etmektedir. Aşı dolabı takibi, soğuk zincir ürünlerinin saklandıkları dolap, depo ve nakledilen araçlar içerisinde bulunması gerekmektedir. Aşı dolabı takibi sayesinde gerçek zamanlı olarak sıcaklık takibini gerçekleştirmek mümkündür. Ayrıca aşı dolabı takip sistemi sayesinde sıcaklık takibi kesintisiz şekilde düzenli olarak yapılmaktadır. Dolap içerisinde bulunan ürün ve sıcaklıkları hakkında bilgilerin kayıt altında tutulması, raporlamaların yapılması ve ilgili merkezler tarafından izlenilmesi mümkündür. Aşı dolabı takip sistemi, gerekli görülen durumlarda ilgililere çeşitli yollardan ulaşmaya da olanak tanımaktadır. Aşı dolabı takibinde SMS, çağrı ve e-posta gibi yöntemlerle ilgililerin müdahale etmesi amacıyla uyarı alması ürünlerin korunması için oldukça etkili bir sistemdir.

Düşük sıcaklık gibi beklenmeyen durumlarda alarm oluşturuyor.

 

Aşı dolabı takibi basit bir sistem üzerine hazırlanmış, kurulumu ve kullanılabilirliği oldukça kolaydır. Aşı ve ilaçların aşı merkezlerine transferinde ve farklı konumlarda bulunan aşı dolapları tek bir ekran üzerinden takip edilebilmektedir. Bulunan her farklı aşı dolabı için ayrı uyarı mesajları ve raporlamalar oluşturulmaktadır. Aşı dolabı takibi sayesinde soğuk zincir ürünlerinin güvenli şekilde muhafaza edilmesi sağlanmaktadır. Ürünlerin etkinliği korunarak insan sağlığına herhangi bir zarar vermesi engellenmektedir. Aşı güvenliğinin artmasının yanı sıra düzenli ve etkili işleyiş göstermeyen dolap ya da depoların kontrol altına alınması da sağlanmaktadır. Kısa devre, elektrik kesintisi gibi enerji kaybıyla oluşan problemlerde aşı dolabı takibi sayesinde uyarı cihazı devreye girmekte ve ilgili kişiler bilgilendirilmektedir. Bu sayede dolap veya depo içerisindeki ürünlerin korunması için olabildiğince hızlı çözümler üretmek ve planlama yapmak mümkün olmaktadır. Oluşabilecek hataların önlenmesi ve imha edilmesi gereken ürünlerin belirlenmesi için de aşı dolabı takip sistemi yardımcı olmaktadır. Genel olarak hizmet ve kalite şartlarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik yapılan aşı dolabı takibi maddi kayıpların da önüne geçmektedir.

Sonuç olarak; aşı dolabı takibi öncelikle insan sağlığını riske atmamak adına soğuk zincir ürünleri bulunan noktalarda kullanılması gereken bir sistemdir. Aşı dolabı takibi hakkında detaylı bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir, sistemin getirileriyle ilgili kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz. Aşı dolabı takip sistemi için gerekli hizmet tarafımızca verilmektedir.

Bize Ulaşın

Aradığınız ürün burada yoksa hemen bize ulaşın. En uygun çözüm için size yardımcı olalım.

Hemen Arayın
Ücretsiz Destek

Ürünlerimiz hakkında teknik bilgi ve ücretsiz destek için hemen arayarak teknik ekibimizle görüşebilirsiniz.

Hemen Arayın
admin