fbpx

Akıllı Atık Toplama Sistemi

Daha yaşanılabilir ve temiz bir dünya için, atıkların takibi ve atık toplama planlamasının optimizasyonu alanında çözüm sunar.

Akıllı şehirler ile, atık takibi ve yönetimi, temiz bir çevre için çok önemlidir.  Artan nüfus ile birlikte atık oranı artmaktadır.  Atık depoları ve mevcut atık toplama yöntemleri artan atık oranları karşısında yetersiz kalmakta ve çevremiz her geçen gün daha fazla kirlenmektedir. 

Roltek, bu alanda innoWaste Akıllı Atık Toplama ve Yönetim sistemini geliştirmiştir. innoWaste, atık depolarının takibi ve atık toplama operasyonunun yönetimi için gelişmiş bir kullanım sunar ve daha temiz bir dünya için yüksek katma değerli bir çözüm sunar.   

innoWaste Akıllı Atık Toplama Sistemi Nedir?

Gelişmiş kullanıcı arayüzü olan innoWaste Manager ile belirli bir atık oranının üzerinde bulunan atık konteynerlerinin boşaltılması için optimize edilmiş toplama güzergahının belirlenmesi ve çöp kamyonuna iş emri oluşturularak atıkların toplanması ve takip edilmesini sağlar.

Herkes innoWaste’i kullanabilir!

Ticari ve endüstriyel sektörlerde, atık toplama ünitelerinin çok sayıda ve dağınık olduğu, erişim imkanının zor olduğu koşullarda InnoWaste ideal bir çözüm sunar.

Uzaktan Takip Edilebilir Atık Konteynerleri

Akıllı Atık Toplama Sistemi ile sisteme entegre edilen tüm atık konteynerlerinin doluluk oranları, sıcaklık durumları, pozisyonları, konumları uzaktan takip edilmektedir. Akıllı Atık Toplama Sistemi, atık konteynerlerinin kontrol ve takibini yaparak operasyon maliyetlerini düşürmektedir ve atıkların zamanında toplanmasını sağlayarak halk sağlığı ve hijyen açısından oluşan sorunların önüne geçilmesine katkı sağlamaktadır.

Neden Akıllı Atık Toplama Sistemi?

innoWaste akıllı atık takip sistemi çözümleri ile yakıt ve operasyon maliyetlerinde tasarruf sağlayabilir, daha yaşanabilir bir çevre için karbon salınımını azaltabilir, halk sağlığını tehdit edebilecek durumlar oluşturan çöp taşmalarının önüne geçebilirsiniz.

Operasyon maliyetlerinde Yüzde 50’ye varan tasarruf

Atık toplama araçları yalnızca kendilerine iş emri verilen ve belirli bir doluluk oranına ulaşmış konteynerlerin olduğu rotada atık toplama yapacakları için yüksek düzeyde yakıt tasarrufu sağlanmaktadır.

Optimize edilmiş rotalar sayesinde daha az atık toplama aracı ile daha az yol kat edilerek daha çok iş yapılmış olur. Böylelikle araç bakım maliyetlerinde de tasarruf edilmektedir.

Temiz Çevre

Daha temiz bir dünya için karbon salınımını azaltmaktadır.

Çöplerin doluluk oranları uzaktan takip edilebildiği için, çöplerde taşma gibi durumlar yaşanmadan çöplerin toplanması sağlanarak, halk sağlığını tehdit edecek durumların önüne geçilmektedir.

Akıllı Atık Toplama Sistemi ile Neler Yapabilirsiniz?

Detaylı Filtreleme

Atık konteylerinin doluluk, konteyner tipi, konteyner durumu ve lokasyon bilgisine göre filtreleme yapabilirsiniz.

Dinamik Rota Oluşturma

Filtrelenmiş atık konteylerinin boşaltılması için optimize edilmiş atık toplama rotası oluşturabilirsiniz. Oluşturulan rota üzerinde bulunan konteyner tipleri ve toplam atık hacmine uygun atık toplama aracı seçilerek iş emri oluşturabilirsiniz.

Harita Tabanlı Görselleştirme

Harita üzerinde farklı tiplerde atık konteyleri ve atık toplama araçları tanımlayabilir, tanımlanmış konteynerlerin doluluk oranlarını, sıcaklık ve pozisyon durumlarını takip edebilirsiniz. Ayrıca atık toplama araçlarının anlık konumlarını harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Her Türlü Atık Konteynerine Takılabilir

innoSense tasarımı sayesinde her türlü atık tankına ve konteynerine takılarak kullanılabilir. Yeraltı atık depoları, park tipi çöp kovaları ve standart çöp konteynerleri ile uyumludur. innoSense konfigürasyon seçenekleri ile her türlü atık konteynerine kolaylıkla uyum sağlar.

10 Yıla Kadar Pil Ömrü

Normal kullanım koşullarında 10 yıla kadar pil ömrü sunar. Uygulama parametrelerine ve ortam koşullarına bağlı olarak pil ömrü değişiklik gösterebilir.

Gelişmiş Kullanıcı Arayüzü

Kullanıcı dostu arayüzü ile sistemin kontrolünü kolaylıkla sağlayabilir, detaylı analizler ve raporlar oluşturabilirsiniz. Taşma sıklığı, bölgesel atık birikme hızı gibi analiz ve rapor sonuçlarını kullanarak operasyon optimizasyonu yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir