Satış Otomatı İzleme

Roltek Endüstriyel Çözümler
Roltek > Satış Otomatı İzleme

Uzaktan Satış ve Kahve Otomatı (Vending Machine) Takibi

Kablosuz, Uzaktan Kontrol ve Takip Edilebilir Satış Otomatı

Uzaktan Takip Ederek Daha Fazla Verim Alın.

Otomat ürün satışı için herhangi bir personele ihtiyaç duymadan işleyiş sağlayabilen belirli bir programa dayalı sistematik makinelere verilen addır. Otomatlar bankomat ve bankamatik şeklinde tasarlanmıştır ve bulunduğu kurum veya işletmedeki insanlara 7 gün 24 saat iş gücü gerekmeksizin hizmet verebilmektedir. Boyutları sebebiyle çok yer kaplamamasından dolayı da tercih edilen otomatlar genellikle gıda ürünlerinin satışını sağlamaktadır. Otomatların kurulumu oldukça basit bir sisteme dayalı olmakla beraber maliyet açısından bulunduğu işletmeye yüksek karlılık da sağlamaktadır. Günümüzde sıkça karşılaştığımız oldukça kullanışlı olan ve hem işletmeciye hem de kullanıcılarına birçok avantaj sunan otomatlardan uzaktan yönetilebilme sistemi sayesinde daha fazla verim alınmaktadır.

Soğuk Otomatlar

İç Sıcaklık Takibi

Nem Takibi

Ürün Durumu Takibi

Kapı Durumu Takibi

Stok Durumu Takibi

Ciro Takibi

Arıza Durumu Takibi

Enerji Durumu Takibi

Lokasyon Takibi

Vandalizm Uyarı Sistemi

Sıcak Otomatlar

Gramaj Ayarı

Ürün Satış Adedi Takibi

Bardak Takibi

Hammadde Takibi

Su Sıcaklığı Takibi

Neden Uzaktan Takip Etmelisiniz?

Satış otomatı üreticileri ya da işletmecilerinin otomat makinelerini uzaktan kontrol edebilmeleri otomatın daha etkin kullanımını sağlamaktadır. Uzaktan satış takibi yapılan sistemde yalnızca otomattan elde edilen cironun hesaplanması değil, daha birçok önemli özellik yer almaktadır. Bunlardan ilki otomat makinesinin iç ısısının ölçülmesi ve ısı takibinin uzaktan yapılabilmesidir. Otomat içerisinde yer alan yiyecek ve içeceklere göre belirli bir ısı seviyesine sahip olması gerekmektedir. Sıcaklık artışı veya düşüşü söz konusu olduğunda otomatın içerisindeki ürünler olumsuz şekilde etkilenebilmektedir. Yiyecek veya içeceklerin hem yapısının hem de içeriğinin bozulması o ürünlerin imha edilmesi gerektiği anlamı taşımaktadır. Bu durumun önüne geçmek adına ısı takibinin yapılması şarttır. Olası bir beklenmedik durum karşısında önlem alabilmek için uzaktan ısı takibi yapmanın yanı sıra arıza durumlarından ve elektrik kesintilerinden de haberdar olmak mümkündür. Otomat makinesinde meydana gelen bir arıza veya otomatın bulunduğu bölgede yaşanan elektrik kesintisi sinyaller yardımıyla ilgili kişiye bildirilmektedir. Gün içerisinde otomat kapısının açılma sayısı ve zamanlarının tespiti, ürünlerin satış adetleri, raflardaki ürün sayısı veya içecek otomatları için su seviyelerinin belirlenmesi uzaktan kontrol edilebilecek diğer önemli özellikler arasında yer almaktadır.

Dünyanın Neresinde Olursanuz Olun, Satış Otomatınızdan Haberiniz Olsun.

Bildirim Alın.

Otomatlarda uygulanan uzaktan takip sisteminde olası bir beklenmedik durumda yetkili kişi veya kişiler SMS, çağrı ya da e-mail yoluyla bilgilendirilmektedir. Böylece saha operasyonlarından alınan verimin artması, işgücü, yakıt ve zamandan tasarruf sağlanması mümkün olmaktadır. Otomat yönetiminde uzaktan kontrol sistemi sayesinde anlık erişim sağlanmakta ve kontrol edebilme opsiyonu bulunmaktadır. Uzaktan konum bazlı olarak otomat bilgilerine sahip olunabilmekte ve belirli periyotlara göre raporlar alınabilmektedir. Otomat içerisindeki stoklar devamlı güncelliğini korumakta ve bu sayede stok yönetimi yapılarak ürünler bitmeden yenileri eklenebilmektedir. Uzaktan satış ve kahve otomatı takibi, para güvenliğinin sağlanması açısından da tercih edilir bir sistemdir. Otomat makinesine bağlı olan madeni ve kağıt paraların toplam miktarının güncel olarak görünebilmesi kayıp ve çalıntıların önüne geçmektedir.

Tüm Satış Otomatlarına Uygun.

Kahve Otomatı

Bisküvi Otomatı

Su Otomatı

Yiyecek İçecek Otomatı

Dondurma Otomatı

Tatlı Satış Otomatı

Ekmek Otomatı

Mobil Aksesuar Satış Otomatı

Çorba Otomatı

Meyve Satış Otomatı

ve Diğer Tüm Otomatlar

 

*Uygulanacak otomatın desteklediği protokole göre uygun ürün seçilmektedir.

Her Mesafeye Uygun Kablosuz Çözüm.

Satış otomatınızı takip ederken, herhangi bir mesafe kısıtlaması bulunmamaktadır. GPRS, 4G/LTE ve NB-IoT gibi GSM teknolojileri kullanılarak ölçümlenen bilgiler internet üzerinden bulut üzerinde çalışan izleme ve kontrol yazılımına aktarılır.

 

Birden fazla otomat kullanılan bölgelerde talep edilmesi durumunda, ölçümlenen veriler radyo frekans tekniği ile tek bir merkez noktada toplanır ve buradan izleme ve kontrol yazılımına gönderilebilir. Bu sayede her bir satış otomatını ayrı ayrı internete bağlamak yerine daha düşük maliyetli bir sistem oluşturulmuş olur.

Roltek IoT Platformu ile Görselleştirin.

Gerçek Zamanlı Her Yerden Erişilebilir İzleme ve Kontrol Yazılımı

Satış otomatlarından ve kahve otomatlarından edinilen bilgileri kaydeder ve özel geliştirilmiş bulut tabanlı yazılım olan Roltek IoT Platform aktarır. Roltek IoT Platformu sayesinde satış otomatlarından gelen bilgileri anlık olarak cep telefonunuzdan ve web üzerinden izlemenin yanı sıra aylık ve yıllık analizleri de farklı grafikler halinde inceleyebilirsiniz.

Roltek IoT Platform Hakkında Detaylı Bilgi Alın

Hemen Otomatlarınızı Uzaktan Takip Etmeye Başlayın!

Otomat uzaktan yönetim sistemi otomatlara sürekli olarak erişim sağlamak ve kontrol altında tutmak için tasarlanmış teknolojik bir sistemi içermektedir. Otomat uzaktan yönetim sistemiyle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak ve hizmet almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz. Bize Ulaşın!

Projelerinde Bizi Tercih Edenler

Tüm Referanslarımızı İnceleyin

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bize Ulaşın

Aradığınız ürün burada yoksa hemen bize ulaşın. En uygun çözüm için size yardımcı olalım.

Hemen Arayın
Ücretsiz Destek

Ürünlerimiz hakkında teknik bilgi ve ücretsiz destek için hemen arayarak teknik ekibimizle görüşebilirsiniz.

Hemen Arayın