Online Satış

En Çok Satanlar

Bize Ulaşın: +90 850 305 1220 | info@roltek.com.tr

0
  • No products in the cart.
0
  • No products in the cart.
 

Akıllı Şehir Çözümleri

Roltek Hizmetleri
Roltek > Akıllı Şehir Çözümleri

Akıllı Şehir Çözümleri

Akıllı Şehir Çözümleri yarının şehirleri için yaşam kalitesini arttırır.

Akıllı Sokak Aydınlatma Sistemi

Akıllı Sokak Aydınlatma Sistemi

Akıllı şehirler ile birlikte şehirlerde enerji tüketiminin optimizasyonu, katma değeri yüksek çözümlerin sunulması gibi kavramlar önemli hale gelmiştir. Bu durum neticesinde, şehirlerde enerji tüketiminin büyük bir bölümünü oluşturan aydınlatma sistemlerinin otomasyonu akıllı şehirler’e geçişte önemli bir adım olmuştur.

Roltek Elektronik, bu alanda innoLight Aydınlatma Yönetim sistemini geliştirmiştir. innoLight, aydınlatma sistemlerine yönelik yenilikçi, yüksek katma değer sağlayan, enerji ve çevre dostu bir yönetim sistemidir.

Detaylı Bilgi Alın

Akıllı Atık Toplama ve Yönetim Sistemi

Akıllı şehirler ile, atık takibi ve yönetimi, temiz bir çevre için çok önemlidir.  Artan nüfus ile birlikte atık oranı artmaktadır.  Atık depoları ve mevcut atık toplama yöntemleri artan atık oranları karşısında yetersiz kalmakta ve çevremiz her geçen gün daha fazla kirlenmektedir. 

Roltek, bu alanda innoWaste Akıllı Atık Takip ve Yönetim sistemini geliştirmiştir. innoWaste, atık depolarının takibi ve atık toplama operasyonunun yönetimi için gelişmiş bir kullanım sunar ve daha temiz bir dünya için yüksek katma değerli bir çözüm sunar.   

Detaylı Bilgi Alın
Akıllı Atık Toplama ve Yönetim Sistemi
Akıllı Çevre Takibi

Akıllı Çevre Takip Sistemi

Şehirlerin gelişebilmesi ve akıllı hale gelebilmesi için problemlerin analiz edilmesi ve uygun çözümlerin sağlanması gerekmektedir. Problemlerin analiz edilmesi için ise çok sayıda kıymetli veriye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada akıllı çevre sistemi ile şehirlerin belirli noktalarına ihtiyaç duyulan verilerin elde edilebileceği sensör istasyonları (hava kalitesi, gürültü kirliliği, ışık şiddeti, sıcaklık, basınç, nem, karbondioksit, partikül yoğunluğu vb.) yerleştirilerek, oluşan verilerin internet üzerinden toplanması ile şehirlerin çevre (gürültü, hava kirliliği, partikül yoğunluğu gibi.) haritalarının oluşturulması sağlanmaktadır.

Detaylı Bilgi Alın

Bozuk Yol Tespit Sistemi

Belediye araçlarına monte edilen hassas sensörler sayesinde, araçların geçtiği güzergahların yol durumları tespit edilmektedir. Sensörler elde ettikleri bilgileri internet aracılığıyla merkez yazılıma işlenmek üzere gönderir. Elde edilen bu bilgiler merkez yazılımda işlenerek yollardaki çukurları, asfalt kalitesini, mıcır oranını, yolun kayganlık durumunu tespit etmektedir. Bozuk yol tespit sistemi, detaylı raporlama ile gerekli çalışmaların yapılması ve yapılan çalışmaların kontrolü için altyapı oluşturmaktadır.

Detaylı Bilgi Alın
Bozuk Yol Takip Sistemi
Otomatik Sayaç Okuma Sistemi (Osos)

Otomatik Sayaç Okuma Sistemi (OSOS)

Otomatik Sayaç Okuma Sistemi (OSOS) uygulaması sayesinde elektrik, su, doğalgaz vb. sayaçlara takılan sayaca uygun okuma sistemine sahip uzaktan erişim sağlayan ve farklı haberleşme teknolojilerine sahip modemler (RF, GPRS, 4G/LTE, NB-IoT gibi.) sayesinde uzaktan otomatik sayaç okuma, endeks okuma, sayaç kontrolü (arıza var mı yok mu ve kesinti bilgileri) sağlanmaktadır. Uzaktan otomatik sayaç okuma teknoloji sayesinde sayaç okuma, kesme/açma işlemleri kolaylıkla uzaktan yapılabilmektedir.

Detaylı Bilgi Alın